14.04.2015, 00:00

Sme stabilná vláda s výsledkami, tvrdí Fico

Pred tromi rokmi vyhral voľby, keď ostatné strany zvalcoval s viac ako 44 percentami hlasov. Na čele krajiny je tak vôbec prvýkrát od pádu komunizmu jednofarebná vláda. Ide o možnosť, akú nemal ani Vladimír Mečiar v 90. rokoch. A tej sa Smer-SD podľa premiéra Roberta Fica chopil. „Dnes sa môžeme tešiť zo slušného hospodárskeho rastu, stabilizovania dôchodkového systému a stopnutia schránkových firiem. Odmietli sme sa sústrediť iba na konsolidáciu verejných financií, čo sa ukázalo ako správne rozhodnutie,“ povedal premiér pri prezentovaní výsledkov trojročného vládnutia.

HN vybrali päť oblastí, ktoré si vláda zaumienila vo svojom programe splniť ešte v máji 2012 s pohľadmi odborníkov, ako sa im to podarilo.

Zlepšiť istoty ľudí

Zvýšenie platov lekárov a zdravotných sestier, rast vianočného dôchodku pre penzistov, podpora detských kútikov vo firmách, zmeny v justícii, zlepšenie podmienok pre brigádnikov či vlaky zadarmo. Toto sú len niektoré z balíka opatrení za 250 miliónov eur, ktoré si pre Slovensko pripravila vláda Roberta Fica. Ana

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články