29.12.2014, 10:13

Bratislavu trápi husté sneženie. Doprava v meste je spomalená

Doprava v hlavnom meste spôsobuje problémy. Spoje meškajú.

Pre sneženie a námrazu na komunikáciách meškajú spoje MHD v centre Bratislavy približne desať minút. V okrajových častiach hlavného mesta, ako sú napríklad Dolné Hony, Devínska Nová Ves a v kopcovitých terénoch, kde je doprava problematická, až 30 minút.

Čakajú problémy
"Dispečing Dopravného podniku požiadal Magistrát hlavného mesta SR o celomestský posyp, ktorý sa už postupne vykonáva, preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť," informovala TASR vedúca odboru marketingu a komunikácie DPB Zuzana Vachová.

Dopravný podnik upozorňuje cestujúcich, že v prípade pretrvávajúceho hustého sneženia a mínusových teplôt môžu nastať problémy s dopravou najmä v kopcovitých terénoch ako Koliba, Kramáre, Dlhé diely, Horský park a Záhorská Bystrica.

Cesty sú zjazdné
Všetky cesty, rýchlostné úseky, diaľnice i horské priechody na území Slovenska sú dnes zjazdné. Pre nízku teplotu sa môže na cestách vytvárať poľadovica. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe www.zjazdnost.sk.

Povrch diaľnic a rýchlostných ciest je prevažne suchý alebo vlhký, s výnimkou úseku rýchlostnej cesty R3 Trstená - Tvrdošín, na ktorom sa nachádza miestami utlačený sneh. V okresoch Čadca, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno je na vyššie položených cestách miestami vrstva kašovitého až utlačeného snehu. V oblasti Senca, Vlčkoviec a Klobušíc zase fúka silný vietor.

SSC varuje pred mrznúcim mrholením v oblasti Dobšinej. Hrozí tam vysoké riziko vzniku poľadovice.