28.09.2015, 10:05

Sulíkova SaS pôjde do volieb sama. Zoberie konzervatívcov z OKS

Strana Sloboda a Solidarita pôjde do parlamentných volieb 2016 samostatne a žiadnu koalíciu nevytvorí. Oznámil to dnes na tlačovej konferencii šéf strany Richard Sulík.

SaS vždy bola stranou pevných názorov a postojov. Máme tradične najlepší program, o ktorom sme presvedčení že posunie Slovensko vpred. Toto všetko na nás oceňuje časť voličov a nie je ich málo, tých si my ceníme. Oceňujú čestnú ponuku, ktorú predstavujeme na politickej scéne,“ povedal Sulík.

Ten sa vzdá mandátu poslanca Európskeho parlamentu, ak sa SaS stane súčasťou reformnej vlády. Na kandidátku zoberie aj dvoch nominantov Občianskej konzervatívnej strany (OKS).

Ako povedal dnes na tlačovej besede Sulík, s OKS spája liberálov silný tlak na robenie reforiem, aby rástla životná úroveň všetkých obyvateľov. „Máme snahu o čestnú politiku bez káuz. Preto sme sa rozhodli dať ponuku OKS,“ uviedol. Podľa predsedu OKS Ondreja Dostála strany spája názor, že Slovensko potrebuje návrat k reformám.

Zhodujú sa aj v odmietavom postoji ku korupcii. „Je dôležité, aby sa vôľa našich voličov premietla do zloženia a fungovania budúcej vlády,“ povedal Dostál s tým, že spoločný postup so SaS je rozumná alternatíva pre voličov OKS.

SaS rokovala o postupe do volieb s viacerými politickými subjektmi. OĽaNO napríklad nedokázalo splniť podmienku, aby prípadná koalícia mala dôveryhodného lídra. Cieľom SaS je byť po voľbách súčasťou reformnej vlády. „Bez SaS reformná vláda nevznikne,“ vyhlásil Sulík.

Sulík dodal, že v prípadnej povolebnej vládnej koalícii jeho strana nikdy nepôjde so Smerom. „To môžem potvrdiť, že so Smerom nikdy nepôjdeme. Je to strana, ktorá je pošpinená, korupčnými kauzami,“ dodal Sulík.