29.03.2015, 12:21

Procházka: Smer by už vládnuť nemal, pomáha len bohatým

O tom, kto dostane príležitosť opraviť veci, ktoré Smer robí zle, rozhodnú ľudia, vraví predseda Siete.

Ak sa má výrazne zlepšiť život ľudí na Slovensku, podľa predsedu strany Sieť Radoslava Procházku musí Smer vo vláde vystriedať nová politická generácia. "O tom, kto dostane príležitosť opraviť veci, ktoré Smer robí zle, rozhodnú ľudia. My sa o túto príležitosť budeme uchádzať cez novú generáciu a nový plán praktickej služby ľuďom," povedal pre agentúru SITA líder Siete.

Na zostavovanie povolebných koalícií je podľa Procházku priskoro a ľudia sa o to momentálne nezaujímajú. „Na stretnutiach s ľuďmi v regiónoch sa dennodenne presviedčame, že Slovensko v prvom rade potrebuje nádej. Ľudia chcú lepší život pre seba a svoje rodiny, viac príležitostí pre mladých, lepšie podmienky pre domácich podnikateľov a očistu verejného priestoru od korupcie,“ poznamenal Procházka.Výmena vládnej strany je však podľa neho nevyhnutná. „Smeru je ďalší mandát zbytočný, ten, ktorý dostal pred troma rokmi, totiž použil najmä v prospech bohatých a silných. Pre ostatných zostalo kolabujúce zdravotníctvo a nefunkčná spravodlivosť. Sieť bude pripravená spolupracovať po voľbách so subjektmi, ktoré dostanú mandát od voličov a ktoré sa stotožnia s pohľadom Siete na štát ako na priestor praktickej služby pre občanov,“ dodal Procházka.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár označil v sobotu spoluprácu medzi stranami Sieť, KDH a Most-Híd ako reálnu alternatívu vládnej strany. Programová blízkosť strán a schopnosť spolupracovať sú podľa Bugára základné predpoklady pre fungujúcu vládu, ktorá môže vzniknúť po budúcoročných parlamentných voľbách. „Len taká vláda, ktorej cieľom nebude moc, ale systémové zmeny v krajine, môže posunúť Slovensko dopredu,“ konštatoval predseda Mosta-Híd.