10.02.2016, 13:20

Najnovší prieskum: Kauza masér Ficovi ublížila, Kollár stále rastie (grafy)

Ďalší prieskum potvrdil pokles preferencií vládnej strany Smeru Roberta Fica.

Najnovší prieskum: Kauza masér Ficovi ublížila, Kollár stále rastie (grafy)

Oproti koncu januára padol počet voličov o viac ako dve percentá. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý vykonala pre RTVS.

Podľa šéfa agentúry Focus Martina Slosiarika môže za pokles preferencií kauza maséra Pavla Kostku, ktorého spájajú aj s vládny Smerom. „Hlavným dôvodom je fakt, že tému migrantov prekryli volebné témy a podľa môjho názoru sa na poklese Smeru prejavila kauza okolo kliniky Kostka. Navyše Ficovej strane nepridáva na popularite ani štrajk učiteľov a sestier,“ povedal pre HNonline Slosiarik.

Slosiarik sa vyjadril aj k auktuálnej kauze Fico verzus Matovič. Podľa neho sa však na strane Smer útoky obvinenia premiéra na adresu šéfa OĽaNO a následné reakcie Matoviča na percentách nijako neprejavili. 

Smer by v parlamente obsadil 62 kresiel a na vytvorenie vlády by potreboval partnera. Ak by to mala byť jedná strana, do úvahy prichádzajú podľa čísel iba dvaja partneri. Sieť Radoslava Procházku a Slovenská národná strana.

Do Národnej rady by sa dostali poslanci siedmich politických strán a ich zoznam uzatvára Sloboda a solidarita so ziskom 5,1 percenta hlasov. 

Rastúcu tendenciu potvrdzuje strana Borisa Kollára. Tá si pripísala takmer pol percenta navyše a prekročila hranicu štyroch percent. 

Agentúra Focus robila prieskum od 31. januára do 7. februára osobným dopytovaním vzorky tisíc respondentov. Tí odpovedali odpovedali na to, koho by volili, keby sa voľby konali už tento víkend. 

K hlasovaniu by nešlo 13 percent ľudí a viac ako 11 percent nevedelo, koho by volili. 

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.