03.12.2015, 00:00

Fico updatol kandidátku. Na istotu

Do parlamentu už nebudú kandidovať ľudia spojení s kauzou CT-čka.

Na kandidátke takmer nič nové. Aj takto by sa dal charakterizovať pohľad na zoznam smeráckych adeptov do parlamentu. Po dlhšie medializovaných výrokoch už zrejme nikoho nezaskočilo, že bývalá dvojka kandidátky z roku 2012 Pavol Paška nezabojuje o stoličku poslanca národnej rady. Prekvapila azda iba účasť Andreja Kolesíka a neprítomnosť Antona Martvoňa.

Vládnu stranu už tradične povedie do volieb jej predseda Robert Fico. Jeho pozíciu tak ani v piatych voľbách nedokázal nikto zo Smeru ohroziť. Podľa politológa košickej Univerzity Pavla Jozefa Šafárika Tomáša Koziaka Smer vytiahol do prvej desiatky ostrieľaných harcovníkov. „Bude mať odkiaľ vyberať na kľúčové posty vo vláde,“ myslí si Koziak a dodáva, že ide o ľudí, ktorých verejnosť vníma prevažne pozitívn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.