23.09.2013, 13:40

Košického župana Trebuľu podporil aj Most-Híd

Kandidáta na funkciu predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) za stranu Smer-SD Zdenka Trebuľu podporí v novembrových voľbách aj Most-Híd.

Trebuľa, ktorý sa o post šéfa vyššieho územného celku (VÚC) uchádza už po tretíkrát, už pred časom avizoval, že získal aj podporu Strany maďarskej komunity (SMK).

„Dnes sme sa dohodli s našimi partnermi so stany Most-Híd na spoločnom postupe pri voľbách predsedu KSK,“ uviedol pred novinármi krajský predseda Smeru-SD Peter Žiga. Pripomenul, že spolupráca s maďarskými stranami na úrovni VÚC je dlhodobá a trvá už od roku 2001. „Spolupráca sa týka len podpory na pozíciu predsedu KSK. Smer-SD ide vo voľbách poslancov samostatne. Budeme nominovať 45 kandidátov na poslancov,“ dodal. Potvrdil, že Smer-SD rokoval o podpore so všetkými stranami, ktoré v kraji pôsobia. „V tejto chvíli máme koalíciu Smer-SD, Most-Híd a SMK. Nevylučujem, že sa to ešte môže zmeniť,“ doplnil.

Krajský predseda Most-Híd Elemér Jakab doplnil, že regionálne predsedníctvo strany jednomyseľne podporilo túto spoluprácu.

Trebuľa vyzdvihol, že spolupráca s maďarskými stranami bola vždy pragmatická. „Strane Most-Híd sa vo voľbách v roku 2009 nepodarilo to, aby mali v zastupiteľstve KSK poslanca, ale spolupráca bola aj na mimo poslaneckej úrovni,“ vyhlásil. Zdôraznil, že táto spolupráca sa prejavila napríklad pri zachovaní značky Tokaj na Slovensku.

Dodal, že aj zásluhou Most-Híd sa v kraji podarilo udržať národnostný zmier a neprejavili sa v tomto smere žiadne rušivé momenty.