05.08.2015, 11:23

Presvedčilo vás 15 Ficových opatrení? Povedzte nám, koho by ste volili (anketa)

Premiér Robert Fico spustil v utorok druhý sociálny balíček. Všetky tri balíky budú stáť približne miliardu.

Premiér Robert Fico spustil v utorok druhý sociálny balíček, v ktorom predstavil 15 opatrení. V prvom rade sa zameria na zníženie DPH na 10 percent na vybraté potraviny ako mlieko, pečivo, či niektoré výrobky z rýb.

Vyhlásil to na tlačovej konferencii. Ďalšou prioritou má byť zvýšenie materskej dávky na 70 percent z príjmu. Neobišiel ani minimálnu mzdu, ktorá je v súčasnosti 380 eur a premiér chce, aby bola od januára 400 eur.


Prečítajte si aj: Fico spustil druhý balík opatrení. Pozrite si 15 bodov, ktoré sľúbil Slovákom (veľký prehľad)
                            Prieskum: Matovičovi pomohlo spojenie s Lipšicom, SNS rastie


Opozícia však viacero Ficových opatrení kritizuje. Šéf KDH Ján Figeľ dnes vyhlásil, že premiér prichádza so sociálnymi balíčkami neskoro. „Balíčky majú zakryť sociálne problémy a nízku životnú úroveň spôsobenú vysokou nezamestnanosťou a prehlbovaním regionálnych rozdielov. A majú za cieľ udržať volebnú podporu pre slabnúci Smer-SD,“ povedal pre agentúru SITA Figeľ.

V najnovšom prieskume agentúry Polis by sa víťazom parlamentných volieb stal Ficov Smer so ziskom 35 percent hlasov. Na druhom mieste skončila Sieť, ktorú podporilo 12,1 percenta respondentov. Spojenie Igora Matoviča s Danielom Lipšicom by podporilo 8,9 percenta respondentov.

A ako ste spokojný s Ficovými sociálnymi balíčkami vy? Ak sa vám nepozdávajú, koho by ste volili? (pozn.: Anketa odzrkadľuje názory čitateľov na HNonline.sk, nejde o prieskum verejnej mienky. Poradie v zozname strán pred hlasovaním v ankete určil posledný prieskum verejnej mienky agentúry Polis, v ktorom na prvom mieste skončila strana Smer-SD, za ňou nasledovala strana Sieť a koalícia OĽaNO a Nova.)