11.11.2014, 16:41

"Zlodej z parku za mreže." Košičania vyšli do ulíc a žiadali Paškov koniec

„Paška odstúpte.“ Do mestského parku v metropole východu prišlo pred dom predsedu parlamentu viac ako 500 ľudí.

"Zlodej z parku za mreže." Košičania vyšli do ulíc a žiadali Paškov koniec

Máme jasný cieľ. Protest organizujeme s tým, aby Pavol Paška skončil ako predseda parlamentu,“ povedal nezaradený poslanec Alojz Hlina, ktorý inicioval v Košiciach protest proti Pavlovi Paškovi.

Do mestského parku v metropole východu prišlo pred dom predsedu parlamentu viac ako 500 ľudí. Odkaz protestu bol jasný. „Paška odstúpte!,“ bolo napísané na transparentoch a ľudia to aj nahlas skandovali. „Dopadlo to výborne, ukázali sme ľuďom, aby si prestali zakrývať oči pred zlom v politike,“ povedal pre HNonline.sk iniciátor protestu Alojz Hlina.


Prečítajte si aj: Trojdňové odvolávanie Fico vydržal, Paška sa mu vyhol


Ten otvoril protest prejavom, že podobné akcie budú pokračovať. Najbližšie demonštrácie sa uskutočnia piatok poobede v Bratislave. Protest vznikol ako reakcia na predražené CT v piešťanskej nemocnici. Z tejto kauzy viní opozícia práve šéfa parlamentu Pavla Pašku.

Na počesť 25. výročia novembra musí odstúpiť človek, ktorý predstavuje to, čo sme v novembri neurobili dobre. Dovolili sme ľuďom bývalej garnitúry, aby plynule prešli do novej doby, poskytli sme im ústavnú ochranu vlastníctva,“ doplnil Hlina. Poukázal najmä na nákup predraženého CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu či schránkové firmy v daňových rajoch.

Na zhromaždení vystúpil aj poslanec NR SR Ján Mičovský (OĽaNO) a pripomenul prípad učiteľa Otta Žarnaya, slovo dostal aj poslanec Daniel Lipšic, ktorý zopakoval požiadavku na odstúpenie Pašku. Prítomní na záver zapálili pred vchodom do domu sviečky.

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.