07.09.2011, 14:18

MZV: Pád mladej ženy v Šanghaji zatiaľ nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť

Generálny konzulát SR v čínskom Šanghaji je v neustálom kontakte s miestnymi úradmi a preveruje správy médií o úmrtí slovenskej modelky, ktorá v noci nadnes zahynula v Šanghaji po páde z okna na 18. poschodí. Čínska polícia však pred ukončením vyšetrovania neposkytne žiadne oficiálne informácie. TASR to dnes uviedol hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ľuboš Schwarzbacher. Hovorca dodal: "To znamená, že to oficiálne nemôžeme ani potvrdiť, ani vyvrátiť."

Podľa správ viacerých čínskych médií vrátane štátnej tlačovej agentúry Sinchua, ktoré sa odvolávajú na miestnu políciu, 20-ročná slovenská modelka zomrela vo veľkomeste Šanghaj, kde vypadla z okna bytu na 18. poschodí. Mladá žena zo Slovenska podľa slov polície, citovaných čínskymi médiami, vypadla z okna dnes približne o 01.20 h miestneho času v obytnej štvrti Sü-chuej. Ako uviedol portál Shanghaiist, žena podľahla následkom zranení, ktoré utrpela pri páde, pričom polícia nepredpokladá cudzie zavinenie. Podľa portálu Chinadaily.com.cn žena dopadla na auto na parkovisku.

Spravodajský portál televízie Markíza TVNoviny.sk dnes priniesol správu, že zosnulou je 20-ročná modelka Iveta, ktorá pochádzala zo Starej Turej a pracovala pre známu agentúru zo západného Slovenska. Zdroj z blízkosti mladej ženy uviedol portálu, že jej smrť nebola nehoda, ale "jej vlastné rozhodnutie" a Iveta nebola v tú noc "vo svojej koži".
ínsky denník Tung-fang na svojej internetovej stránke ifeng.com informoval, že byt, z ktorého Slovenka vypadla, mala v prenájme modelingová agentúra a často sa v ňom striedali nocľažníci.

Šanghajské noviny Sin-min napísali, že v byte sa pravdepodobne konal večierok, pretože susedia vypovedali o hlasnej hudbe, ktorú v ten večer počuli znieť z bytu. Ani jeden z čínskych zdrojov neinformoval o identite slovenskej modelky.