07.02.2012, 21:45

Sneh zasypal slovenské cesty, na východe uväznil autá

Kalamita v doprave. V Bratislave boli ráno upchaté mosty cez Dunaj, hlavné príjazdové cesty aj križovatky.

Celonočné sneženie narobilo dnes poriadne ťažkosti bratislavským vodičom. Raňajšia cesta do práce sa mnohým predĺžila aj o hodinu. Kolóny sa v dôsledku napadaného snehu vytvárali na dunajských mostoch, hlavných príjazdových cestách do metropoly i križovatkách.

To, či sa kritická situácia bude zajtra ráno opakovať, však nevedia cestári odhadnúť. Podľa nich to závisí od sneženia či vetra.

Zasypané cesty
Lepšie na tom neboli ani tí Bratislavčania, ktorí dnes ráno cestovali do práce či školy autobusmi alebo trolejbusmi. „Sneženie a nízke teploty v hlavnom meste mali za následok kolóny, pre ktoré meškali všetky spoje mestskej hromadnej dopravy,“ povedala Denisa Krivosudská z odboru marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava.

Hromadná doprava premávala podľa nej v celom meste so zdržaním. Kritické boli kopcovité terény, kde sa nedarilo odpratať sneh. Dočasne tak nejazdili autobusy na Kramáre a ľudia boli odkázaní na trolejbusovú dopravu.

Problémy hlásili aj na východe krajiny. Niektoré cesty v okolí Košíc boli zasypané snehom. Väčšinu z nich sa počas dňa podarilo očistiť. „Popoludní bolo neprejazdných asi 12 ciest tretej triedy v Michalovskom a Trebišovskom okrese,“ potvrdil pre HN Ľuboš Magura zo Stella Centra. Tieto cesty sa podľa neho nedarilo odhrnúť pre silný vietor, ktorý sneh odvieval späť.

 

Hospodárske noviny

 Viac o téme nájdete v zajtrajších
Hospodárskych novinách.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.