05.09.2007, 00:00

Dvaja naši zostali v Rumunsku

Slovenskí turisti, ktorých autobus v pondelok havaroval na juhu Rumunska, sa vrátili domov. V nemocnici v Bukurešti zostali už len dvaja Slováci s ťažšími zraneniami. "Obaja sú po operácii. Komunikujú s okolím, sú v poriadku," potvrdila pre HN Hildegard Bunčáková zo slovenského veľvyslanectva v Rumunsku.

Okrem páru mladomanželov nehodu neprežil ani poľský vodič, ktorý nešťastie zapríčinil. Podľa rumunskej polície vysoko prekračoval rýchlosť a za volantom zaspal. "Autobus sa v 120-kilometrovej rýchlosti zaboril do svahu a doslova ho oral," opísal tragédiu pre HN muž, ktorému sa domov vrátil zranený syn.
Séria autobusových nešťastí Slovákov nemá konca. V pondelok večer havaroval pri Ružomberku český linkový autobus. Pri nehode zahynul 32-ročný Slovák, osem ľudí bolo zranených. Včera zase vytiahli vrak autobusu, ktorý v nedeľu spadol do priekopy neďaleko Hriňovej. Zahynuli v ňom štyria mladí folkloristi. Problémom s autobusmi sa chce zaoberať aj vláda. "Chceme vytypovať úseky ciest nevhodné pre autobusy," povedal minister vnútra Robert Kaliňák.