27.06.2007, 15:09

Zhabali servery Websupport, možná súvislosť s útokom na NBÚ

Polícia dnes zhabala servery spoločnosti Websupport, na ktorých prevádzkovalo svoje internetové stránky vyše 3 500 klientov. Spoločnosť Websupport v informácii na svojej stránke uvádza, že nepozná dôvody takéhoto postupu polície. Považuje za nepredstaviteľné, aby polícia zhabala servery komerčného webhostingu bez upozornenia, prípadne žiadosti o informácie o klientovi, ktorý mohol porušiť zákon. Websupport sa mieni domáhať náhrady škody.
Zhabanie serverov agentúre SITA potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Korch. Bližšie sa k záležitosti a dôvodom zásahu nechcel vyjadrovať. Neodpovedal ani na otázku, či to súvisí s minuloročným útokom hackerov na Národný bezpečnostný úrad (NBÚ). Websupport poskytuje webhosting aj stránke www.blackhole.sk, na ktorej útočníci popisovali okolnosti prieniku do siete NBÚ.
Podľa informácií agentúry SITA je dôvodom postupu polície voči majetku spoločnosti Websupport práve vyšetrovanie prieniku do siete NBÚ. V tejto súvislosti polícia 20. júla 2006 zhabala server hysteria.sk.