29.01.2008, 09:31

Kašický ide po chybe za veľvyslanca Slovenska pri NATO

Minister František Kašický smeruje z rezortu obrany na rovnako dobré miesto v NATO. S Kašickým totiž vládny Smer-SD po odchode z ministerského postu počíta ako s veľvyslancom Slovenska pri NATO v Bruseli, píše denník Pravda.

"Už sme o tom hovorili s pánom premiérom. Pán Kašický má na to vhodnú kvalifikáciu," povedal europoslanec za Smer-SD Vladimír Maňka. Informáciu o mieste pre Kašického v Bruseli potvrdil aj šéf poslaneckého klubu Smeru Miroslav Číž. "Je to odborník," povedal. Súčasný zástupca Slovenska pri NATO Igor Slobodník je v Bruseli už viac ako štyri roky. Diplomati sa striedajú po štyroch rokoch.
Do Bruselu Kašický neodíde s prázdnymi rukami. Ako minister dostane odstupné vo výške troch mesačných platov, teda viac ako štvrť milióna. Aj to je však menej ako odchodné, ktoré dostal, keď pred štyrmi rokmi odišiel z armády do civilu. Vtedy mohol podľa prepočtov Pravdy zinkasovať takmer pol milióna korún. Okrem toho má nárok na výsluhový dôchodok, ktorý poberá aj k ministerskému platu. Ako plukovníkovi mu mohol rezort priznať aj viac ako 30-tisíc korún, ktoré sa pravidelne valorizujú. Kašický tak ako minister zarábal viac ako premiér Robert Fico, píše denník.


Upratovať chceli aj firmy blízke koalícii

[[{"type":"hn-image","fid":"40918","attributes":{"class":"left","width":"220","height":"140"}}]]Podľa zoznamu uchádzačov, ktorý včera zverejnil rezort obrany na rozkaz ministra Františka Kašického (po škandále s tendrami podal demisiu - pozn. red.) sa o zákazku uchádzalo jedno zoskupenie firiem.Medzi nimi boli aj "eseročka" Slovclean a akciová spoločnosť Meton Slovakia.

Celý článok >>