26.03.2007, 11:24

Maturitné témy na internete neboli nakoniec pravdivé

Aj napriek tomu, že v médiách v nedeľu 25. marca kolovali "vyžrebované" maturitné otázky, dnes ráno bola skutočnosť iná.

Škola, písomka, písonmé maturity, prijimačky, študenti. Snímka: Štefan Laktiš
Zdroj: Štefan Laktiš

Aj napriek tomu, že v médiách v nedeľu 25. marca kolovali "vyžrebované" maturitné otázky, dnes ráno bola skutočnosť iná.
Krátko po ôsmej hodine vyžreboval v priamom prenose v Slovenskom rozhlase predseda Ústrednej maturitnej komisie Zdenko Krajčír a riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľubomír Pajtinka tieto témy na písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry pre školy s vyučovacím jazykom slovenským a ukrajinským:
Slávnostný prejav pri príležitosti 100. výročia založenia knižnice. Človek, od ktorého sa mám stále čo učiť (charakteristika osoby). Tuším, kam kráča ľudstvo. Premýšľam, kam mám kráčať ja (úvaha). Miesto, kam sa stále rád vraciam (umelecký opis).
Témy na písomnú formu internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry pre školy s vyučovacím jazykom maďarským:
Čo všetko sa môže stať (rozprávanie). Myšlienky slávnych (slávnostný prejav pri príležitosti otvorenia školskej knižnice). Hrdinom je človek, ktorý pomôže a potom sa stratí (beletrizovaný životopis fiktívnej osoby). Miluj pravdu, odpúšťaj omyly. Voltaire (úvaha).
Témy po vyžrebovaní zverejnili aj internetové stránky ministerstva školstva a Štátneho pedagogického ústavu.
Študenti budú mať pätnásť minút na výber témy a ďalšie štyri hodiny na napísanie slohu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.