V snahe zmierniť dopad klimatických zmien vsadili naše ministerstvá na výzvy, ktorými ponúkajú samosprávam, firmám a organizáciám finančnú pomoc. Peniazmi i radami podporujú opatrenia „spomaľujúce odtok vody z povodí a zvyšujúce retenčnú schopnosť povodia, čo je okrem iného obsiahnuté aj v pláne manažmentu povodňového rizika“, informoval hovorca rezortu životného prostredia Tomáš Ferenčák.

Zverejňovanie výziev
Tento rezort zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o príspevky týkajúcu sa opatrení mimo vodných tokov. Podľa Ferenčáka budú zvýhodňované projekty využívajúce zelenú infraštruktúru. Pri príprave návrhov sa podľa neho dá využiť aj príručka spracovaná v roku 2015 pre Európsku komisiu. Opatrenia voči zmene klímy prijal aj rezort pôdohospodárstva. V apríli tohto roku zverejnil výzvu „na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach v obj

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.