04.09.2017, 00:00

Hamilton vyhral. A je lídrom F1

Domácemu tímu Ferrari nevyšla už kvalifikácia, nenašiel recept na mokrú vozovku.

Lewis Hamilton
Zdroj: Reuters

Na čele šampionátu formuly 1 sa mení poradie. Veľkú cenu Talianska vyhral Lewis Hamilton s vozidlom Mercedes a predbehol Sebastiana Vettela, ktorý skončil až na treťom mieste. Pred zostávajúcimi siedmimi pretekmi ich delia len tri body.

Chýbala rýchlosť

„Mám to tu rád, páči sa mi vášeň a energia fanúšikov v Monze. Tím odviedol skvelý džob. Rovnako výborne išiel aj Valtteri. Štart bol náročný, ale zvládli sme to rovnako ako celé toto fantastické trojdnie,“ povedal v cieli víťazný Hamilton. Naopak, tímu Ferrari domáce preteky pred množstvom natešených fanúšikov v červených dresoch na tribúnach celkom nevyšli. V daždivej kvalifikácii nemali jeho jazdci rýchlosť a dosiahli iba na siedmy a ôsmy najlepší čas, zatiaľ čo úhlavný sok zo stajne Mercedes Lewis Hamilton suverénne vyhral. A Ferrari nefungovalo ideálne ani v nedeľných pretekoch. Zamračenú oblohu vystriedalo slnko, ale zástupcovia maranellských nestačili. Valtteri Bottas, s druhým vozidlom Mercedes, sa po začiatku rýchlo pretiahol za tímového kolegu a spoločne ušli všetkým potenciálnym súperom.

Sebastian Vettel dostal od svojho tímu zelenú, išiel pred tímového kolegu Kimiho Räikkönena a

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.