18.08.2017, 00:00

Školstvo má šancu viesť podpredseda SNS

Po demisii Petra Plavčana má rezort viesť jeden z dvojice ministrov za SNS.

Ako kandidáti na ministra sa spomínajú najbližší ľudia Andreja Danka (v strede) Eva Smolíková, Jaroslav Paška (vľavo) a Anton Hrnko.
Zdroj: Peter Mayer

Ministerstvo školstva ostane v rukách Slovenskej národnej strany aj po demisii Petra Plavčana. Jej tlačový odbor neodpovedal, koho chcú navrhnúť. V zákulisí sa však spomínajú tri mená podpredsedov strany.

Samí straníci
Jednou z nepotvrdených kandidátov je Eva Smolíková, poslankyňa a podpredsedníčka strany. SNS ju v máji predstavila aj ako kandidátku na župana v Nitrianskom kraji. Roky pôsobila ako učiteľka a teraz je riaditeľkou základnej školy. V súvislosti s novým ministrom sa hovorí aj o prvom podpredsedovi SNS Jaroslavovi Paškovi. Ten už bol od novembra 1993 do marca 1994 na čele rezortu. Predtým pôsobil ako vysokoškolský učiteľ. Objavilo sa aj meno ďalšieho podpredsedu národniarov Antona Hrnka, ktorý je zakladajúcim členom strany. V roku 1999 bol ministrom obrany. „K tým menám sa neviem vyjadriť, nepoznám žiadnu ich terajšiu činnosť, ktorú by pre školstvo urobili,“ hovorí Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov.


„Myslím si, že SNS nemá veľmi z čoho vyberať,“ reaguje na mená Branislav Gröhling, tímlíder SaS pre školstvo. Práve na jeho včerajšej tlač

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.