11.08.2017, 00:00

Koaličná hra podľa Danka: všetko alebo nič

Lídri vládnych strán dnes rokujú o podmienkach novej dohody.

Vládna koalícia si predsavzala odkryť skutočných vlastníkov schránkových firiem.
Zdroj: Peter Mayer

Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška nechce, aby bola strana vo vláde do počtu. Národniari zopakovali svoje požiadavky, ktoré doteraz v koalícii neprešli. Ide o podporu kúpeľov či 13. plat. Ak im partneri nevyjdú v ústrety, nechcú vo vláde pokračovať.


Už je po predsedníctve
Paška tiež pripomenul, že táto vláda v jej aktuálnom zložení vznikla aj preto, aby pomohla Slovensku dôstojne preklenúť slovenské predsedníctvo v Rade EÚ a tiež priniesť pokoj po brexite. Slovenské predsedníctvo už je za nami a podľa Pašku je čas porozprávať sa aj o tom, „ako chceme krajinu spravovať do konca volebného obdobia“.


Šéf národniarov Andrej Danko už v marci skloňoval tému zákonnej povinnosti o 13. a 14. plate. SNS vtedy rozbehla bilbordovú kampaň, kde svoju prioritu predstavovala. Danko by chcel zmenu zaviesť od nového volebného obdobia, teda v toku 2020. Platy by mali byť oslobodené od odvodov – 13. plat len polovične a 14. plat úplne.


Zamestnávatelia s tým dlhodobo nesúhlasia, nepáči sa im spôsob „o nás bez nás“. SNS totiž žiadnu diskusiu s odborníkmi či so zamestnávateľmi neplánuje. „Zavedenie povinného 13. platu by bolo výrazne n

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.