10.08.2017, 00:00

Sulík by podporil menšinovú vládu

Richard Sulík
Zdroj: Marek Kmeť

Sloboda a Solidarita by po prípadnom odchode SNS z vládnej koalície podporila menšinovú vládu len do času konania predčasných parlamentných volieb. Strana to uviedla vo svojom stanovisku.

Chce poraziť koalíciu

Podpredseda SNS Jaroslav Paška v utorok nevylúčil ako krajnú možnosť odchod strany z vlády v reakcii na vládnu krízu, ktorú odštartovalo stiahnutie podpisu predsedu SNS Andreja Danka pod koaličnou dohodou. Podľa SaS však budú mať predčasné voľby zmysel iba vtedy, keď sa vytvoria podmienky na porážku súčasnej koalície a na vznik lepšej vlády. Toto rozhodnutie je v rukách voličov, pripomenula strana.

Predseda SaS Richard Sulík považuje za dôležitejšie než špekulácie o variantoch vývoja to, aby voliči Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd pochopili skutočnú hĺbku problému, ktorý Danko otvoril vypovedaním koaličnej zmluvy. Podľa Sulíka ho k tomu viedol škandál s eurofondmi na vedu a výskum.

Paška má asi úpal

Predseda koaličného Mosta-Híd pomerne ostro reagoval na podpredsedu SNS Jaroslava Pašku. „Vyjadrenia pána Pašku boli nezodpovedné, nefér a ešte ani nie sú pravdivé. Ak si niekto vie predstaviť spojenie s Matovičom, asi dostal úpal,“ dodal Bugár na margo obvinení, že Úrad vlády používa matovičovcov na útoky voči Dankovej strane.

Šéf Mosta zopakoval, že iná alternatíva neexistuje, preto predčasné voľby pre nich nie sú alternatívou. „Očakávame od partnerov, hlavne od partnerov SNS, že budú plniť koaličnú zmluvu, budú k nej pristupovať so zodpovednosťou a s plnou vážnosťou. Táto situácia sa nemôže opakovať, nesmie sa opakovať,“ dodal Bugár. 
Na to, aby ľ

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.