08.08.2017, 00:00

Brusel stopol peniaze, Plavčan nič nevysvetlil

Európska komisia zastavila čerpanie eurofondov. Bez preplatenia pôjdu stámiliónové dotácie na vedu a výskum z našich daní.

Brusel stopol peniaze, Plavčan nič nevysvetlil
Zdroj: TASR

Škandál s eurofondmi na vedu a výskum si už všimla aj Európska komisia a Slovensku poslala varovný list. „Európska komisia ním zastavila platby v štyroch dotáciách, kým sa celá vec neprešetrí,“ vysvetlila vedúca tlačového a politického oddelenia Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Jana Cappello. Celá vec je o to vážnejšia, že sa čerpanie nezastavilo len v dvoch kritizovaných výzvach, ale vo všetkých štyroch, ktoré mala v réžii Výskumná agentúra ministerstva školstva.


Brusel chce nápravu
Varovný list nám Európska komisia poslala vo štvrtok 3. augusta, teda v rovnaký deň, ako sa lídri vlády po koaličnej rade vôbec prvýkrát vyjadrili ku kritizovaným eurofondom.


Komisia nám eurofondy nepreplatí. kým sa neukončí kontrola výberového procesu a neprijmú nápravné opatrenia. Ak dôjde k pozastaveniu preplácania výziev, doplatiť na to môžeme my. „Zmluvy s viacerými firmami sú už podpísané a ak ich nepreplatí Európska únia, bude ich musieť zaplatiť štát z daní nás všetkých,“ upozornil posla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.