26.07.2017, 00:00

Štátna poisťovňa ušetrí 40 percent

VšZP pomôže aj 30-miliónové dofinancovanie štátom, na ktorom sa dohodli ministri zdravotníctva a financií.

Štátna poisťovňa ušetrí 40 percent
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Ani odporúčanie premiéra Roberta Fica neodradilo šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne od hľadania úspor. Včera ohlásil, že rok skončia s lepšími číslami, ako pôvodne očakávali, stratu znížia o 80 miliónov. Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac je skeptický a za dobrým výsledkom vidí najmä lepšiu ekonomickú situáciu. O jej prínose hovorí aj analytik INEKO Dušan Zachar. Nechcem však znižovať výsledky práce manažmentu, keďže tie sú očividné,“ dodáva.


Kritika a časový sklz
Jedným z najväčších problémov ozdravného plánu bola nezvládnutá komunikácia, čo priznal samotný Kočan, ale aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Stiahnuť preto museli niektoré úsporné opatrenia, ktoré sa nachádzali v jeho prílohe. Podľa Kočana to však na plnenie nemalo vplyv, keďže s týmito úsporami v prepočtoch nepočítali. Poisťovňa tiež hovorí, že s niektorými opatreniami meškala kvôli dlhým rokovaniam s lekármi a nemocnic

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.