16.05.2016, 00:00

Hitparáda 20 (ne)slovenských potravín a ich príbehy

1. Smažené zemiakové lupienky Slovakia... Vyrobené v Českej republike

2. Slané tyčinky Slovakia... Vyrobené v Maďarsku

3. Praclíčky solené Slovakia... Vyrobené v Rakúsku
Všetky výrobky značky Slovakia (lupienky, tyčinky, praclíčky a ďalšie) patria k najvypuklejším prípadom, keď si nepozorný alebo nepoučený slovenský spotrebiteľ kúpi potravinu s vidinou výrobku domáceho pôvodu. Pritom ide o výrobcu Intersnacks, aspoň tak hlásajú obaly výrobkov, ktorý presťahoval výrobu zo Slovenska, konkrétne z Trenčína, ešte v roku 2005. Slané pochutiny či krekry Slovakia dnes dodáva na náš trh z Česka, Maďarska i Rakúska. Pritom všetky majú EAN kód 858! Slovenskí veterinári zvažovali s týmto dodávateľom – pre mätúce označenie pôvodu výrobkov – aj súdny spor, ale právnici im to neodporučili, lebo vraj tento súd by určite prehrali.

4. Palma Heliol... Vyrobené v EÚ

5. Palma Fritol... Vyrobené v EÚ

6. Palma Raciol... Vyrobené v EÚ

Fakt, že sú vyrobené v EÚ, deklaruje výrobca na obaloch všetkých olejov Palmy. Znamená to, že obsahujú menej než 75 percent domácich surovín. To je limit, pri ktorom sa môže potravina označiť za slovenský výrobok. Preto olejom Palma odňalo ministerstvo pôdohospodárstva pred niekoľkými rokmi ocenenie Značku kvality SK. Zistilo sa totiž, že je to zmes olejov z repky, ktorú nedopestovali len slovenskí poľnohospodári, ale aj českí, maďarskí a rakúski. Oleje Palma tak nie sú naše domáce výrobky. Napriek tomu, že na fľašiach je EAN kód Slovenska 858 či logo s názvom bývalého slovenského podniku Palma, neznamená to, že oleje vyrobili u nás. Z ich obalu sa nedá vyčítať, kto a kde ich v skutočnosti pripravuje. Nedozvedeli sme sa to ani z odpovede hovorcu Palmy.

7. Horalka... Vyrobená v Českej republike
Tieto oblátky sú vyrobené v českom podniku Opavia. Český pečivárenský gigant ich dováža k nám napriek tomu, že originálna Horalka vznikla na Slovensku v Pečivárňach Sereď (dnes Sedita Sereď) a že slovenský pečivárenský I.D.C.Holding, vlastniaci Seditu, dokáže Horalkami zásobiť celý náš trh. Recept na tieto najobľúbenejšie domáce oblátky sa zrodili v 50. rokoch 20. storočia, keď sa seredské Pečivárne chceli odlíšiť od konkurencie. Napodobnili produkt zo zahraničia a svoje oblátky omáčali do čokolády, ale – aby zostali cenovo prístupné – len po obvode. Tak vznikla Horalka – „obvodovo máčané oblátky v čokoláde“. Po rozdelení štátu po roku 1993 bola Horalka na špičke značiek, o ktoré sa trhali výrobcovia z oboch republík. Napokon si ju (na rozdiel od Kofoly) prisvojili obe. Česká Opavia dnes profituje z toho, že slovenský spotrebiteľ často netuší, že Horalka sa vyrába aj u susedov, a myslí si, že kupuje domáci výrobok.

8. Tatranka... Vyrobená v Českej republike
Opäť oblátky vyrobené v českom podniku Opavia, ktoré sa dovážajú aj k nám. A opäť slovenský spotrebiteľ často netuší, že si tak kupuje český výrobok. História Tatranky je navlas podobná Horalke, keďže aj táto receptúra sa vyvinula v Seredi, len náplň Tatranky sa oproti jej sestre Horalke mierne líši. Po oddelení republík v roku 1993 sa prihlásili k slovenskej značke aj českí výrobcovia, čo vyvolalo okolo oblátok

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.