25.11.2014, 17:02

Kto vyhrá súťaž inovátorov? Ekokapsula, alebo startup, ktorý vás zbaví televíznych reklám

Slovenskí inovátori sa pokúsia vyhrať najznámejšiu slovenskú startupovú súťaž. Ešte predtým ich však do tajov biznisu zasvätili skúsení mentori.

Minulý víkend sa niesol v znamení startupov. Až 21 najlepších startupov sa stretlo na dvojdňovom sústredení, aby sa dozvedeli čosi nové od skúsených mentorov zo Slovenska, Rakúska a Českej republiky. A naozaj, počas dvoch dní, ktoré boli nabité informáciami, získali startupisti neoceniteľné rady. No dvanásti z nich si zo sústredenia odniesli ešte čosi viac.

Sú bližšie k víťazstvu

Vstupenku do prestížneho finále StartuAwards.SK, ktoré bude už 28. novembra v Bratislave. Výber tých najlepších vôbec nebol jednoduchý, ako potvrdzujú mentori a zároveň aj porotcovia, každý rok je stále ťažší a ťažší. Čo je však na druhej strane pre našu spoločnosť dobrá správa. Naznačuje to totiž trend rastúcej úrovne inovatívnych technologických firiem na Slovensku.

Tu sú finalisti, ktorí si svoje sily zmerajú až v štyroch kategóriách.

Kategória Society:

CropTek, Eco Capsule, Youstice

Kategória Science:

Biodegradable polymers, Sub-surface heat accummulation, Tarquini Leone

Kategória Art & Design:

Fosali, GUIDE, tageme lost&found

Kategória Digital:

Divano, Opineon, Staffino

Víťazi si však neodnesú iba prestížne ocenenie, ale aj ceny v hodnote viac ako stotisíc eur.

Okrem súťažiacich startupov sa diváci môžu tešiť na slovenskú premiéru prvého svetovo uznaného kyborga Neila Harbissona, prezentáciu projektu i-Kids a iné inšpiratívne vystúpenia.

Súvisiace články