17.03.2011, 00:00

Džob v Londýne? Tesco láka našincov do skladu

Túto prácu nechcú robiť obyvatelia Veľkej Británie, tak to ponúkajú našincom.

Napriek tomu, že podľa štatistík ceny v našich obchodoch klesajú, Slováci stál viac využívajú nákupy aj bežných tovarov v zahraničí. Ilustračná snímka: Stockxpert
Zdroj: Stockxpert
Prácu skladníka či manažéra prevádzky Tesca v Londýne si zoženiete aj z domu, napríklad z Prešova. Reťazec tam totiž zriadil vlastné náborové centrum. To už do Británie poslalo viac ako 170 kandidátov. S hľadaním uchádzačov Britom pomáhajú aj domáce firmy. "Ponúkame pracovné pozície skladník - picker v distribučných centrách v Anglicku a Škótsku,“ potvrdzuje Pavol Králik zo žilinskej spoločnosti Bran a dodáva, že najviac uchádzačov je z Trenčianskeho kraja. Za túto prácu, ktorá je pre manuálnu náročnosť určená výhradne pre mužov, môžu záujemcovia dostať o niečo lepší plat než je britská minimálna mzda. Hodinová sadzba pre Slovákov sa začína na úrovni 7,36 eura a vyšplhať sa môže na viac ako 15 eur.

Za prácou v zahraničnom hypermarkete či supermarkete netreba chodiť až za Lamanšský prieliv. Slovákov verbujú aj české predajne. Hodinový plat napríklad za brigádnickú prácu pokladníkov je zhruba tri eurá.