21.04.2016, 00:00

Steel Trans chce po piatich rokoch zase škrtať dlhy

Už raz hrobárovi z lopaty ušli. Pred piatimi rokmi totiž jedna z najúspešnejších a najväčších dopravných firiem východného Slovenska odpísala staré dlhy, čím reštartovala svoj biznis. Iba pred pár mesiacmi ju však opäť začali dobiehať dlžoby a hrozí jej koniec. Košický dopravca Steel Trans pritom hrozbu krachu nateraz zažehnáva. Súd totiž žiada o ochranu pred veriteľmi. „Okresný súd Košice I začína reštrukturalizačné konanie proti dlžníkovi Steel Trans,“ konštatuje vo svojom rozhodnutí súd. Kamiónový špeditér z Košíc sa pritom chystá škrtať dlhy už po druhý raz v krátkom čase. Ani v roku 2011 totiž firma neuniesla ťarchu záväzkov vo výške približne 40 miliónov eur a skončila v reštrukturalizácii. Vtedy ju k tomuto kroku dotlačili financujúce banky a lízingové spoločnosti. Zdá sa však, že záchranný plán dopravcovi nepomohol. Koncom minulého roka ju posielala do konkurzu bratislavská spoločnosť Vocal Classis. Kým ešte vlani v septembri sa Vocal Classis dohodla so Steel Transom na nahradení starého záväzku novým, v novembri už žiadala košický súd o spustenie konkurzu na majetok Steel Transu.


O problémoch firma nehovorí
V januári však súd konkurz prerušil. Podľa zákona má totiž pred úpadkom prednosť reštrukturalizácia, čím by sa v prípade úspechu Košičania vyhli krachu. „Zákonným limitom pre opakované reštrukturalizácie je ustanovenie zákona, podľa ktorého môže s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.