11.03.2016, 00:00

Vizionárov supervlak mieri na Slovensko

Z Bratislavy do Viedne vlakom za osem minút. To, čo sa dnes zdá ako sci-fi, môže byť už o pár rokov realitou. Projekt Hyperloop, ktorý vyvinul miliardár a technologický vizionár Elon Musk, sa totiž s plánom vybudovať podzemný vlak jazdiaci rýchlosťou vyše 1 200 kilometrov za hodinu zameral práve na našu krajinu. „Podpísalo sa memorandum o porozumení, ktoré vytvára spoločný rámec na spoluprácu," potvrdila včera pre HN Miriam Žiaková, hovorkyňa ministerstva hospodárstva.

Voľba padla na Slovensko
Hyperloop možno prirovnať k akejsi forme supervlaku, ktorý jazdí vo vákuovej tube, kde levituje. Dohoda hovorí o tom, že spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT) bude skúmať možnosti postaviť revolučný systém práve na Slovensku. Medzi plánované trasy Hyperloop uvádza spojenie Bratislavy so 60 kilometrov vzdialenou Viedňou, ako aj Budapešťou, ktorú od našej metropoly delí 160 kilometrov.
Tešiť sa na to, že napríklad do Budapešti sa dostaneme podzemnou dráhou z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.