04.03.2016, 00:00

Mali odbremeniť Prešov. Teraz im hrozí konkurz

V roku 2012 získava stavebné konzorcium Hant BA DS a španielsky Anik kľúčovú zákazku od štátu. Náklady na stavbu štvorprúdového cestného prieťahu Prešovom v smere Poprad – Košice v dĺžke takmer štyri kilometre dosahujú s daňou viac ako 32 miliónov eur. Termín dokončenia jún 2015 sa však pre problémy s archeologickým výskumom a povodňami presúva na október. Ani vtedy však stavba nestojí a firmy prichádzajú o kšeft. Slovenská správa ciest (SSC) ako investor odstupuje od zmluvy. Spoločnosť Hant BA DS sa však topí vo finančných problémoch, a tak ju do konkurzu posielajú jej nevyplatení subdodávatelia. „Súd začína konkurzné konanie proti dlžníkovi Dopravné stavby, predtým Hant BA DS,“ konštatuje vo svojom rozhodnutí Okresný súd v Trnave. V konkurze vidí podnikateľ Miroslav Terek z Veľkého Šariša poslednú možnosť, ako sa domôcť peňazí za

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.