25.02.2016, 00:00

Fresh Market otvoril na tretí pokus. Príde aj štvrtý

Davy a veľká tlačenica sa otvoreniu novej bratislavskej farmárskej tržnice vyhli, no prvých pár desiatok zákazníkov si cestu našlo. Na spustenie projektu Fresh Market sa tešili už od jesene, keď sa mal otvárať prvýkrát. Vtedy to nevyšlo. Druhý pokus mal prísť koncom januára, no pre stavebné práce sa opäť odložil. Brány novej bratislavskej prevádzky sa napokon otvorili až včera, na tretí pokus a zatiaľ len v testovacej verzii. Oficiálne, už štvrté otvorenie pre zákazníkov bude v prvú marcovú sobotu.Poctivosť na prvom mieste

Fresh Market je projekt farmárskej tržnice, v ktorej návštevník nenájde veľkú prevádzku ani supermarket. Združuje farmárov a výrobcov „poctivých potravín“, ktorí predávajú svoj tovar na prízemí v malých prevádzkach, a majiteľov reštaurácií, ktorí prinášajú svetovú kuchyňu v gastroprevádzkach na poschodí. Najesť sa a nakúpiť v tržnici nebudú mať problém gurmáni, vegetariáni, vegáni ani makrobiotici.

Hoci včera ráno o ôsmej predajcovia len odbaľovali stoličky a prvýkrát zapájali odšťavovače, Fresh Market napokon rýchlo ožil. Prvé reakcie zákazníkov na industriálny štýl budovy a služby, ktoré ponúka, sú pozitívne. „Je to príjemný veľký otvorený priestor. Ešte sa však na tom bude asi dosť makať, lebo to nie je úplne dokončené. Bude tu veľa dobrých reštaurácií na jednom mieste a trh bude združovať miestnych farmárov, čo je super,“ povedal jeden z prvých návštevníkov Lukáš Paholík.

Nové a krajšie

Keďže ide o skúšobnú prevádzku, otvorených bolo zatiaľ len 25 obchodov v dolnej časti a desať reštaurácií na poschodí. Tržnica a najmä jej okolie sú ešte vo výstavbe. Hoci prevádzky sú už prístupné ľuďom, vonku ich čakajú stavebné ploty a nedokončené parkovisko. Menšie práce pokračujú aj vnútri. „Konečne sa to otvorilo. Oproti starému Fresh Marketu je to krajšie. Garáž bola prázdna, takže sme nevedeli, kadiaľ ísť. Chýbajú tu ešte značenia,“ opísala svoj dojem Jana Králiková, ktorá prišla nové miesto preskúmať s rodinou. Nový Fresh Market stojí len sto metrov od svojej starej budovy, v ktorej vyrástlo klientske centrum, kde si občania môžu vybaviť pas či občiansky preukaz.

Napriek prebiehajúcej stavbe sa koncept páči aj obchodníko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.