25.02.2016, 00:00

Fresh Market otvoril na tretí pokus. Príde aj štvrtý

Davy a veľká tlačenica sa otvoreniu novej bratislavskej farmárskej tržnice vyhli, no prvých pár desiatok zákazníkov si cestu našlo. Na spustenie projektu Fresh Market sa tešili už od jesene, keď sa mal otvárať prvýkrát. Vtedy to nevyšlo. Druhý pokus mal prísť koncom januára, no pre stavebné práce sa opäť odložil. Brány novej bratislavskej prevádzky sa napokon otvorili až včera, na tretí pokus a zatiaľ len v testovacej verzii. Oficiálne, už štvrté otvorenie pre zákazníkov bude v prvú marcovú sobotu.Poctivosť na prvom mieste

Fresh Market je projekt farmárskej tržnice, v ktorej návštevník nenájde veľkú prevádzku ani supermarket. Združuje farmárov a výrobcov „poctivých potravín“, ktorí predávajú svoj tovar na prízemí v malých prevádzkach, a majiteľov reštaurácií, ktorí prinášajú svetovú kuchyňu v gastroprevádzkach na poschodí. Najesť sa a nakúpiť v tržnici nebudú mať problém gurmáni, vegetariáni, vegáni ani makrobiotici.

Hoci včera ráno o ôsmej predajcovia len odbaľ

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.