26.07.2010, 18:30

Best Hotel Properties chce nakupovať

Slovenská investičná spoločnosť Best Hotel Properties (BHP) svoj zoznam lukratívnych nehnuteľností ešte neuzavrela.

[[{"type":"hn-image","fid":"101067","attributes":{"class":"right","width":"300","height":"200"}}]]V nasledujúcich štyroch rokoch chce firma kótovaná na Burze cenných papierov v Bratislave zakúpiť ďalšie dva až tri exkluzívne hotely, pričom jeden z nich by mal určite stáť v Rusku. Medzi ďalšie krajiny, v ktorých chcú investori utratiť až 160 miliónov eur patrí aj Maďarsko, Rumunsko, či Srbsko a Česká republika. O majetkovom vstupe do ďalších hotelov na území Slovenska však domáca firma zatiaľ neuvažuje.

„Keďže si myslím, že Bratislava je na stredné obdobie tri roky kapacitná aj štruktúrou taká, aká má byť, tak Bratislavou sa momentálne nezaoberáme. Čo sa týka zvyšku Slovenska, keby sme dostali ponuku od hotela, ktorý by vedel dávať také výnosy a efektivitu, o ktoré sa uchádzame, tak prečo nie. Ale pravdupovediac, neviem si to dosť dobre predstaviť," povedal Branislav Babík, predseda predstavenstva BHP.

Aj v Moskve
V súčasnosti už BHP vlastní polovicu prestížnej pražskej reštaurácie Buddha-bar a od augusta bude v jej portfóliu aj sto percent štvorhviezdičkového hotela Kadashevskaya v Moskve. Perlou v inventári spoločnosti je päťhviezdičkový, Hotel Baltschug Kempinski, v ktorom BHP vlastní 75-percentný podiel. Svojimi tržbami pokrýva Baltschug až polovicu tržieb BHP, pričom do jeho rekonštrukcie má v nasledujúcich rokoch smerovať 30 miliónov eur.

V apríli tohto roku kúpilo BHP hotel Crowne Plaza Bratislava so zameraním na konferencie a business klientelu, ktorá v minulom roku bratislavské hotely výrazne obchádzala. „Začiatok kongresovej sezóny je lepší v porovnaní s minulým rokom a má rastúci trend. Pokiaľ ide o koniec roka, 2010 vyzerá priaznivejšie ako rok 2009," tvrdí Lenka Besedová, riaditeľka predaja a marketingu Crowne Plaza.

[[{"type":"hn-image","fid":"39485","attributes":{"class":"left","width":"150","height":"84"}}]]
Viac o téme nájdete v zajtrajších
Hospodárskych novinách.