10.03.2017, 00:00

Alibabe škodia čínske nepodarky

Námietky k čínskemu podnikaniu, falzifikátom a ochrane domáceho trhu má aj Európska únia.

Alibabe škodia čínske nepodarky
Zdroj: Reuters

Nekvalitné výrobky či dokonca falzifikáty vyrobené v Číne, ktoré sa predávajú po celom svete, dohnali Jacka Ma, zakladateľa Alibaby, k otvorenému apelu na čínsku vládu, aby s tým prestala.
Ide o prvú otvorenú výzvu internetového predajcu čínskej vláde v Pekingu. Čína síce vyhlasuje, že s falzifikátmi bojuje, problémom je, že skôr na papieri a nie dôsledne. Jack Ma navrhuje omnoho razantnejší boj proti predaju nekvalitných výrobkov a falzifikátov. Jeho internetový obchod taobao.com sa pre predaj nekvalitných výrobkov dostal na čiernu listinu Spojených štátov.

Zavrite falšovateľov
Šéf Alibaby navrhuje proti nezodpovedným predajcom postupovať ako proti vodičom, ktorí nafúkajú za volantom. „Ak by sme na sedem dní zatvorili predajcu za každý predaný fake produkt, mohol by trh vyzerať úplne inak,“ tvrdí Ma. Výška súčasných finančných sankcií totiž výrobcov nekvalitných produktov neodradzuje. Alibaba je preto aktívna a sama zablokovala obchodníkov, ktorí cez jej web predávali falzifikáty.
Odborníci si myslia, že firmy by sa mali vedieť proti kopírovaniu brániť. „Dotknuté spoločnosti by mali zaviesť účinný

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.