20.04.2016, 00:00

Vyhrajú weby z daňových rajov

Ďalší návrh novely zákona o hazardných hrách z dielne OĽaNO-NOVA sa mal dostať už na schôdzu parlamentu. Skraja týždňa však bol stiahnutý, o dôvodoch môžeme špekulovať. Či autori pochopili vlastné zlyhanie, že zákon v tejto podobe by namiesto pomoci závislým a mladistvým ich situáciu len zhoršil. Alebo čakajú, s čím príde vláda.

Poďme sa však najskôr pozrieť, čo novela obsahovala. Okrem iného by sme v nej našli podivný „zlepšovák“ – nechať mestá a obce svojvoľne rozhodovať o tom, ktorý typ hrania (= podnikania) povoliť a ktorý zakázať. A to bez akéhokoľvek praktického odôvodnenia. Ide o jasne diskriminačný návrh zaváňajúci viacnásobnými arbitrážami, na ktoré by sa poskladali všetci daňoví poplatníci.

Čo však zaráža viac, je fakt, že tento návrh prišiel z pera bojovníkov proti korupcii, ktorí si zrejme neuvedomili, že by tým najmä v malých obciach spustili nekonečný kolotoč úplatkov. Ten by vyzeral asi takto: starosta zakáže stávkovku, pretože jeho bratranec má v dedine herňu. Ďalší zakročia proti herni, pretože skupina miestnych sa rozhodla, že si so starostovým švagrom otvoria kasíno. A po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.