26.02.2016, 00:39

Koniec daňových prázdnin. Vodiči Uberu začnú platiť štátu

Do konca februára musia všetci vodiči kontroverznej taxislužby dokázať, že podnikajú na živnosť.

Koniec daňových prázdnin. Vodiči Uberu začnú platiť štátu

Dosiaľ sa pohybovali v sivej zóne. Na hrane zákona, a takpovediac s prižmúrenými očami štátu. Hovoríme o americkej online aplikácii Uber, ktorá pôsobí v našom hlavnom meste od augusta minulého roka.

Podľa ďalších hráčov na trhu jazdili niektorí z jej vodičov „načierno“ – teda bez taxikárskej licencie a živnosti. Iba pred pár týždňami pritom vypršala Uberu trojmesačná skúšobná lehota.

Po novom tak zaujal Uber prísnejšie stanovisko. Ide kontrolovať svojich vodičov. Podľa informácií HN dala preto taxislužba Uber svojim vodičom ultimátum na to, aby si dali všetky papiere do poriadku. Deadline: do konca februára.

Uber spustil kontrolu

Uber bude po novom stopercentne spolupracovať iba s vodičmi, ktorí neobchádzajú zákon. V opačnom prípade sa môžu s privyrábaním za volantom rozlúčiť. „Spoločnosť písomne deklarovala, že po ukončení pilotnej prevádzky bude spolupracovať iba s vodičmi, ktorí majú platnú koncesiu,“ potvrdila aj hovo

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.