12.09.2014, 10:00

RegioJet prekvapil Slovákov. Do Košíc bude jazdiť skôr a lacnejšie

Česká spoločnosť začne jazdiť z Prahy do Košíc už od polovice októbra. A ceny budú nižšie.

Žlté vlaky českého podnikateľa Radima Jančura spoja Prahu s Košicami skôr. Česká spoločnosť RegioJet začne na tejto trati jazdiť už od polovice októbra, pričom jeho pôvodný zámer bol vyjsť na túto linku až v polovici decembra. „Mali sme volné vlakové vozne, a preto sme se rozhodli, že vyjdeme skôr,“ konštatoval majiteľ spoločnosti Jančura.

Pozrite si, ako budú vyzerať nové vlaky RegioJetu

Cestujúci už teraz môžu čakať zníženie cestovného. Napríklad z Prahy do Tatier sa dostanú za úvodnú cenu už od o 9 eur. No nielen to. Budúci cestujúci zároveň môžu čakať aj lepšie služby. Vo vlakoch bude napríklad prístup k internetu zadarmo, či zábavný portál, na ktorom je možnosť sledovať filmy, počúvať hudbu, či čítať elektronické knihy.

Žlté vlaky nebudú jediné, ktoré spoja Prahu s Košicami. Od decembra ju spoja aj čierno–zlaté vlaky spoločnosti Leo Express. Zároveň sa na Slovensko vráti aj české Pendolino. „Vybrali sme si Pendolino Českých dráh, pretože kvalitu a rozsah jeho služieb považujeme za dobrý potenciál pri rozbehu priamej konkurencie so súkromnými železničnými dopravcami na Slovensku,“ povedal riaditeľ úsek obchodu Železničnej spoločnosti Slovensko Jozef Schmidt.


Ako bude jazdiť RegioJet

IC1003 spoj Praha – Ostrava – Žilina do Košic

Praha hl. n.   7:44 hod. (odchod)
Olomouc hl. n.  10:11 hod.
Ostrava – Svinov 11:07 hod.
Čadca   12:45 hod.
Žilina    13:26 hod.
Vrútky   13:45 hod.
Ružomberok  14:18 hod.
Liptovský Mikuláš 14:38 hod.
Štrba   15:07 hod.
Poprad   15:24 hod.
Kysak   16:23 hod.
Košice   16:36 hod. (príchod)