04.12.2014, 10:05

Bratislava dostane najkratší let. Aerolinka Fly Niki bude lietať do Viedne

Cez Viedeň budú môcť Slováci lietať do Bruselu. Pribudne aj nové spojenie na Mallorcu.

Po cestách a železniciach sa do Viedne dostanete už aj vzduchom. Aerolinka Fly Niki totiž v blízkej dobe plánuje podľa informácií HN spustiť let, ktorý bude trvať iba päť minút. "Bude to najkratší let medzi dvoma štátmi na svete," povedal CEO spoločnosti Aviation Cluster Slovakia Martin Miklánek.

Pre porovnanie autobusom to trvá na viedenské letisko približne hodinu. Spoločnosť presné sumy ešte dolaďuje. Linka do rakúskej metropoly má začať lietať od prvého apríla budúceho roka. Podľa informácií HN by cena mohla začínať od 10 eur. Presné sumy aerolinky ešte nezverejnili. V súčasnosti totiž o nich ešte stále rokujú.

Aerolinka by mala čoskoro začať lietať aj do Bruselu. Ako však HN informoval Miklánek let do Viedne by v tomto prípade nemal slúžiť len ako „prestupný.“

Aerolinka Fly Niki alebo tiež správne pomenovaná Niki Luftfahrt bola založená Nikym Laudom a dnes patrí pod krídla spoločnosti Air Berlin. Prevádzkuje 23 lietadiel typu Airbus A321 pričom aerolinka Air Berlin vlastní až 49,9 percent celkových akcíí Niki Luftfahrt.  

Ako vo štvrtok informoval generálny riaditeľ Niki Christian Lesjak, pre otvorenie liniek z Bratislavy sa rozhodli pre výhodnejšie miestne letiskové podmienky ako vo Viedni, ako aj z toho dôvodu, že v tomto roku prepravili z Viedne už okolo 150 tis. pasažierov zo Slovenska.

Na trase z Bratislavy do Bruselu bude Niki prevádzkovať 11 spiatočných letov týždenne, z toho dva denne v pondelok až piatok a jeden v nedeľu. Krátke spojenie do Viedne bude fungovať denne a do Palmy de Mallorca trikrát týždenne v utorok, vo štvrtok a v sobotu.