11.09.2014, 00:00

Východniari, ktorí naučili Slovensko baliť

Firma zo Zemplína prerazila vrecami s ušami vo farbe trikolóry, vyrobia ich za dva milióny eur ročne.

V rámci seriálu HN v regiónoch vám každý týždeň prinášame príbehy úspešných firiem z rôznych častí Slovenska. Dnes o výrobe obalov firmy Jukos Bežovce pri ukrajinských hraniciach, ktorými prikrýva celé Slovensko.

Až na samom konci Slovenska, neďaleko hraničného priechodu Vyšné Nemecké, sídli výrobca veľkoobjemových vakov a polypropylénových vriec Jukos Bežovce. Napriek nevýhodnej polohe pri ukrajinských hraniciach Bežovčania vymysleli obal, zásluhou ktorého ich poznajú od Záhoria až po Zemplín. Nemeckú presnosť im dáva špičková šijacia technika, s nápadom prišli sami. Donútili ich k tomu požiadavky trhu, veľká chemička zo Strážskeho potrebovala baliť svoje výrobky. Tak vznikol veľkoobjemový vak na sypké hmoty, ktorý z Jukosu spravil priekopníka obalov pre slovenských potravinárov a poľnohospodárov.

Ko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.