30.10.2013, 00:00

Zistenie HN: Biznis získa tisícky lacnejších ľudí

Za študentov – dohodárov budú firmy v budúcom roku platiť nižšie odvody. Ušetria stovky eur mesačne.

Poľnohospodárska Farma Majcichov bola nútená v tomto roku zamestnať desiatky študentov. Počas sezónnych prác je totiž odkázaná na dohodárov. Teda na tých, ktorých zamestnávanie vláda od tohto roka cez nové odvody výrazne predražila. Jedinú, miernu úľavu nechala len pri stredo-či vysokoškolákoch. Preto po nich siahli aj Majcichovčania. A urobili správne.

Od budúceho roka na nich môžu spolu s ďalšími tisíckami firiem ušetriť stovky eur mesačne. Podľa zistení HN totiž rezort práce Jána Richtera chystá pre firmy zamestnávajúce študentov novú úľavu – zaplatia za nich nižšie odvody. Kým teraz nemusia platiť odvody z prvých 155 eur, ktoré študentom dajú, po novom to bude približne 198 eur. „Bude to pre nás určite úľava,“ konštatoval člen predstavenstva firmy Martin Sivok.

Ide o prvý návrh zástupcov študentov. Ministerstvo sa myšlienke nebráni. "Z diskusie so študentmi vyplynul návrh na prehodnotenie maximálnej hranice príjmu," odôvodnil hovorca rezortu Michal Stuška. O definitívnej výške však podľa neho ešte budú rokovať. Podľa

Dočítajte článok teraz len za 1 cent