31.07.2015, 00:00

Bratislavský Volkswagen chystá veľkú investíciu. Zmení ňou svoju históriu

Nemecká automobilka, ktorá dnes zamestnáva zhruba 9500 ľudí, plánuje nový projekt za stovky miliónov.

Bratislavský Volkswagen chystá veľkú investíciu. Zmení ňou svoju históriu

Len pred pár dňami sa stal prvýkrát najväčšou automobilkou sveta. A dnes už u nás plánuje realizovať svoju štvrtú najväčšiu investíciu v histórii na Slovensku. Ide o Volkswagen, ktorý v Bratislave plánuje postaviť ďalšiu novú výrobnú halu. Tá by mala priniesť 400 nových zamestnancov, podnik to bude stáť 240 miliónov eur. Vyplýva to zo štúdie, ktorú firma musí zverejniť v rámci posudzovania celého projektu úradmi. „Ide o súčasť nášho plánu preinvestovať na Slovensku v rokoch 2012 až 2016 približne 1,5 miliardy eur,“ vraví hovorca Volkswagen Slovakia Vladimír Machalík.


Celý článok nájdete TU!


Hoci odborníci neraz upozorňujú na fakt, že ekonomika Slovenska visí na automobilovom priemysle, podľa managing partnera KPMG Ľuboša Vanča ide o dobrú správu:„Zahraniční investori u nás zvyšujú svoje investície z viacerých dôvodov, no zavážia predovšetkým dobré skúsenosti a renomé fabrík v koncernoch.“

Nemci by mali začať stavať v treťom štvrťroku tohto roku a ak všetko pôjde podľa plánu, prvé autá by z nej vyšli na začiatku roku 2017. Najväčšou investíciou závodu je stále karosáreň pre modely Audi Q7 z mája 2015, ktorá stála 600 miliónov eur a zamestnala tisíc ľudí.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.