24.11.2014, 00:00

Milióny pre štát budú meškať

Dostavba Mochoviec zdražie o 830 miliónov eur. Vyjde na 4,63 miliardy eur.

Dividendy z elektrární mal pôvodne dostávať od roku 2015. Neskôr sa mal tento termín posunúť na rok 2018. A teraz sa začiatok ich vyplácania zo Slovenských elektrární môže posunúť ešte na neskôr. Dostavba Mochoviec bude totiž drahšia o ďalších 830 miliónov eur. Ministerstvo hospodárstva pod vedením Pavla Pavlisa (Smer-SD) v piatok odkleplo ďalšie zvýšenie rozpočtu dostavby spomínanej jadrovej elektrárne. Celkovo to teda bude stáť 4,63 miliardy eur. „Navýšenie sa zaplatí z úverovej linky, ktorú si zoberú Slovenské elektrárne,“ povedal minister hospodárstva Pavol Pavlis. Ako ďalej podotkol, pri zvýšení rozpočtu sa termín vyplácania dividend bude posúvať ďalej.

 

Nejasný posun

Na aký konkrétny termín sa vyplácanie dividend posunie, Pavlis nespresnil. Ako povedal, zatiaľ ide len o úverový prísľub, a preto sa konkrétny termín pri rokovaniach nešpecifikoval. Štát Mochovce spolufinancuje aj tak, že sa zo Slovenských elektrární nevyplácajú dividendy, a to od začiatku dostavby jadrovej elektrárne. Čistý zisk Slovenských elektrární za minulý rok bol pritom na

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Súvisiace články