20.01.2016, 00:00

U.S. Steel láka desiatky ľudí na odchod, ponúka bonus 19-tisíc eur

Košický gigant nemôže oficiálne prepustiť ani jedného zamestnanca. Tak skúša lákať na štedré „zlaté padáky“.

 U.S. Steel láka desiatky ľudí na odchod, ponúka bonus 19-tisíc eur

Východoslovenské oceliarne U. S. Steel našli elegantný spôsob, ako sa zbaviť desiatok svojich zamestnancov. Tým, ktorí sa v tejto košickej firme rozhodnú pre odchod do predčasnej penzie, vyplatia štedré odstupné – až desaťnásobok mzdy. A keďže priemerný plat v administratíve oceliarní dosahuje 1900 eur, priemerné odstupné by sa mohlo pohybovať na úrovni 19-tisíc eur.


Čítajte viac: U.S. Steel Košice láka svojich ľudí do dôchodku


Odborári odhadujú, že z fabriky by takto mohli odísť desiatky ľudí, maximálne sto zamestnancov. „Odchody budú síce na báze dobrovoľnosti, ale podmienené zrušením pracovného miesta. Nadriadení preto musia skúmať, či dokážu danú pozíciu skumulovať s inou a umožnia tak zamestnancovi odísť. V opačnom prípade to možné nie je. Neodíde každý, kto chce,“ hovorí pre HN odborársky šéf U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš.

Vedenie firmy detaily rozhovorov s odbormi komentovať nechcelo. „Ide o program týkajúci sa našich zamestnancov, preto po jeho odsúhlasení budeme obsah komunikovať v prvom rade s nimi,“ odkázal HN hovorca spoločnosti U. S. Steel Ján Bača.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.