15.01.2015, 00:00

„Cena? Nielen tá. Našim palivám neverím“

Čoraz viac Slovákov využíva tankovanie v prihraničných oblastiach. Ušetriť môžu niekoľko eur na nádrž.

Je čas obeda. Rakúske prihraničné obce si žijú pokojným životom. Čulý ruch badať akurát na dvoch miestach. V supermarketoch a na čerpacích staniciach. Obe miesta majú jedno spoločné – počuť na nich slovenčinu. „Do Rakúska chodievam tankovať pravidelne. Nielen kvôli nižším cenám, ale aj kvalite. Palivám, ktoré sa predávajú na Slovensku, neverím,“ hovorí pre HN Marek Bajda a na čerpacej stanici v Kittsee naplní nádrž auta po okraj. Nie je sám. Do prihraničných oblastí prichádza čoraz viac Slovákov.

Slovákov pribúda

20 centov. Asi taká je priemerná suma, ktorú môžete v Rakúsku ušetriť na jednom litri benzínu. Ušetriť sa pritom nedá len v prihraničných oblastiach, ale aj vo vnútrozemí. „Oplatí sa to. Tankujem lacnejší a kvalitnejší benzín, a cestu do Rakúska spájam aj s nákupom potravín,“ hovorí Marek Bajda. Za jeden liter benzínu zaplatil 1,11 eura, zatiaľ čo na Slovensku by dal 1,31 eura. Aj keď tu treba pripomenúť, že najvýhodnejšie ceny nájdete na neznačkových a zväčša sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.