06.04.2015, 18:00

Toto sú najlepšie nákupné centrá v Rakúsku, do ktorých chodia Slováci

Nakupovanie za hranicami je pre Slovákov fenomén. Prinášame vám zoznam najobľúbenejších a najväčších centier, ktoré sú pri hraniciach so Slovenskom.

Toto sú najlepšie nákupné centrá v Rakúsku, do ktorých chodia Slováci

1. Bruck an der Leitha – Shopping Bruck
Nákupné centrum je na polceste medzi Bratislavou a Viedňou. Ponúka vyše 800 parkovacích miest a desiatky obchodov. V ponuke je elektronika, nábytok, drogéria, oblečenie, obuv, športové odevy. Veľa zamestnancov je zo Slovenska, môžete sa teda dohovoriť v rodnom jazyku.

2. K1 – Kittsee
Nákupné centrum bezprostredne pri slovenských hraniciach v obci Kittsee otvorili v roku 2013. Ponúka potraviny, drogériu a lacné značky textilu.

3. Obchodná zóna – Hainburg
Jednou z top lokalít pre nakupovanie Slovákov v Rakúsku – alebo tiež symbolom „shoppingu“ za hranicami – je zóna na konci mesta Hainburg. Blízko seba nájdete supermarkety Billa, Spar, Hofer a Lidl plus obchod s drogériou a lacným textilom.

4. Danubia Hainburg
Najnovšia nákupná zóna blízko Bratislavy. Cieli na strednú vrstvu, ťahákom sú potraviny Merkur a Lidl, predajne s obuvou a lacný textil. V areáli sú aj kaviarne.

5. Shopping City Süd – Viedeň
Shopping City Süd je najväčším nákupným centrom Rakúska, leží na juhu Viedne pri zjazde z diaľnice. Otvorili ho už pred 40 rokmi, nájdete tu viac ako 300 obchodov. Vrátane luxusných svetových značiek. Nechýba ani obľúbený obchod s oblečením Primark či nábytok IKEA.

6. G3 Shopping Resort Gerasdorf
Nákupná zóna severne od Viedne je pre Bratislavčanov trochu viac „od ruky“, ale stále v slušnej dostupnosti. Takisto v ňom nakúpite lacné oblečenie v Primarku alebo značkové v sieti Peek and Cloppenburg. Plusom je veľká predajňa Saturn s elektronikou a potraviny Merkur.

7. Designer Outlet Parndorf
Raj milovníkov módy. Do Parndorfu sa chodí najmä oblečenie. Svetové značky tu ponúkajú výbehové kolekcie za výhodnejšie ceny v 130 dizajnových predajniach. Blízko nákupného mestečka je aj veľký supermarket s Merkur a pár minút jazdy ďalej si môžete po nákupoch oddýchnuť na Neziderskom jazere.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.