05.06.2014, 14:06

Sulíkovci prirovnávajú predaj dcéry Carga k ekonomickej vlastizrade

Predaj 66-% podielu v dcérskej firme nákladného dopravcu Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) švajčiarskej firme Ahaus Alstätter Eisenbahn Cargo (AAE) je podľa opozičnej strany SaS ukážkou toho, ako strana Smer-SD poškodzuje Slovensko. Viac o privatizácii Carga čítajte TU.

K privatizácii došlo totiž podľa liberálov v čase, keď sa vyčerpali všetky možnosti na revitalizáciu ZSSK Cargo a "už nebolo pomaly čo z firmy na hranici bankrotu vytunelovať". Prvá Ficova vláda pritom podľa SaS zastavila privatizáciu tejto firmy, hoci z nej mohla získať približne 520 miliónov eur.

"Na základe zákulisných informácií a niektorých čudných aktivít okolo prenájmu vozňov sme očakávali, že súťaž vyhrá švajčiarsky investor, a tak sa aj stalo. Naše podozrenie, že sa v tejto súťaži riadne nesúťažilo, zostáva," uviedol v dnešnom stanovisku poslanec NR SR za SaS Ľubomír Galko.

Pripomenul tiež výrok premiéra Roberta Fica (Smer-SD), že len idiot predáva veci, ktoré prinášajú miliardové zisky. "Dodávam k tomu, že len idiot predáva firmu za menej, keď ju mohol predať za viac. Toto je ekonomická vlastizrada," doplnil Galko.