26.09.2014, 00:00

Kažimír dostane od ľudí milióny

Kríza na Ukrajine. Európske sankcie voči Rusku a jeho spätná odveta. Následne neistota u našich hlavných obchodných partnerov, ktorá sa má mierne podpísať aj na našich podnikoch a raste. No napriek tomu všetkému 190 miliónov eur navyše. A to rovno na daniach a odvodoch od ľudí.

Podľa zistení HN s takýmto scenárom počíta zatiaľ prvý návrh daňovej prognózy Inštitútu finančnej politiky pri rezorte financií. Práve tá je pritom základom, na ktorom bude stáť štátny rozpočet na budúci rok.

Ministerstvo financií je v procese tvorby daňovej prognózy, preto by bolo naozaj predčasné ju komentovať – odkázalo tlačové oddelenie rezortu. Podľa informácií HN však za lepším výberom stojí najmä fakt, že v budúcom roku má mierne pribudnúť zamestnaných ľudí, zároveň majú aj rásť platy. A teda viac ľudí, prípadne z vyššieho základu bude platiť dane.

Takýto scenár potvrdzujú aj samotné firmy. V budúcom roku predpokladáme, že zamestnáme okolo 15 až 20

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.