01.10.2014, 15:24

Problémy stavebných gigantov môžu spomaliť diaľnice, varuje Počiatek

Problémy stavebných gigantov môžu spomaliť diaľnice, varuje Počiatek
Problémy malých stavebných dodávateľov, ktorí sú postihnutí reštrukturalizáciou, respektíve konkurzom veľkých stavebných firiem, akými sú Doprastav alebo Váhostav, môžu spomaliť výstavbu diaľnic v SR. Pripustil to dnes po rokovaní vlády minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek (Smer-SD).

"Bohužiaľ, môžu spomaliť, ale ja verím, že to zásadným spôsobom neovplyvní náš hlavný cieľ, ktorým je vyčerpanie všetkých prostriedkov, ktoré na výstavbu máme. Bolo by veľmi smutné, keby sa nám stalo, že sme síce vysúťažili 110 % celej alokácie operačného programu Doprava a nestihli by sme ju minúť preto, že firmy nebudú schopné dodať svoje služby," poznamenal.

Minister dopravy nie je spokojný so súčasným právnym stavom ochrany práv malých subdodávateľov stavieb diaľnic. "Situácia je totiž veľmi nepríjemná, vytvára a vnáša obrovskú nestabilitu do celého stavebného sektora," konštatoval.

Podľa jeho slov je evidentné, že veľké firmy reštrukturalizáciou "jedného dňa" prejdú. "V skutočnosti budú však postihnutí práve drobní subdodávatelia, ktorí nebudú schopní urobiť nič iné, ako akceptovať stav, aký je, pretože tak sú dnes zákony napísané. Určite prídu o časť svojich peňazí, čo je veľmi nemilé," dodal.

Súvisiace články

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.