08.12.2015, 10:14

Fico chystá obrovské prekvapenie. Ide o tisícky pracovných miest

Premiér Robert Fico dnes exkluzívne na pôde Hospodárskych novín hovoril o tom, čo čaká Slovensko v budúcom roku.

Na dnešnom diskusnom fóre HNClub premiér Robert Fico prezradil, že chystá prekvapenie v oblasti investícií. Podľa premiéra je v hre vytvorenie tisícov pracovných miest.  

"Nie je to iba Jaguar Land Rover, máme pripravené veľké prekvapenie, pokiaľ ide o investície na Slovensku. Môžem povedať, že máme pripraveného jedného obrovského investora z IT oblasti, skoro 2500 až 3000 pracovných miest sa nám rodí teraz v Banskej Bystrici," oznámil dnes na diskusnom fóre Hospodárskych novín HN Club predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).

Podrobnosti podľa neho budú oznámené pravdepodobne už teraz v decembri, respektíve v januári. "Nepatrím však medzi tých, ktorí dopredu hovoria, že niečo príde a potom to nakoniec nepríde," upozornil.

"Ak sa nám podarí Jaguar Land Rover dotiahnuť do konca, a teraz to hovorím s prílišnou opatrnosťou, hoci táto prílišná opatrnosť už nie je namieste, bude to potvrdenie až nie tak zlého podnikateľského prostredia, ako niekedy čítam v novinách. Keby to v tomto štáte bola taká katastrofa, pravdepodobne by taký významný investor neuvažoval o vstupe na slovenské územie," poznamenal premiér na adresu avizovanej automobilky, s ktorou by sa mala investičná zmluva podpísať do konca tohto roku.

"Potvrdzujem eminentný záujem vlády v čo najkratšom termíne dokončiť a čo najrýchlejšie podpísať dohodu s Land Roverom. Dodržím však slovo, pretože sme si s Britmi podali ruky a povedali sme si, že nebudeme záležitosti do ukončenia komunikovať," dodal.

Premiér ďalej obhajoval tretí sociálny balíček. Podľa neho to bude mať pozitívny dopad na vznik nových pracovných miest. Ako hlavný nástroj vyzdvihol znižovanie zdravotných odvodov ďalším 700-tisíc zamestnancom, ktoré namiesto zamestnávateľov zafinancuje štát.


Viac informácií o HNclube:

Fico, Procházka a Babiš s Kažimírom. Exkluzívny december v HNclube


Našu kasu by to malo stáť približne 250 miliónov eur. Zároveň poprosil ľudí, aby rešpektovali ľavicovú orientáciu strany.

Fica neobišla ani téma blížiacich sa parlamentných volieb. Vládnutie jednofarebnej vlády nazval ťarchou a zároveň dodal, že po voľbách by uvítal koaličnú vládu zloženú z dvoch strán. „Ak sú vo vláde dvaja, partner prináša okrem iného aj iné pohľady,“ povedal Fico. Želaného partnera do vlády však nekonkretizoval.