23.09.2014, 13:14

Tesla chce postaviť nový závod. V hre je aj Slovensko

Rokovania prebiehali medzi zástupcami americkej automobilky a agentúry SARIO. V hre o závod prestížnej americkej automobilky je však viacero štátov.

Slovensko je v hre o vstup ďalšej automobilky. Záujem o postavenie závodu u nás prejavila americká spoločnosť Tesla Motors. Informáciu priniesol portál biztweet.eu. Pre HNonline to potvrdila hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková. V hre sú však aj ďalšie krajiny.

Podľa našich infomácií ide však o dlhodobý projekt, ktorý môže trvať niekoľko rokov. Dôvodom je neistý vývoj na trhu s elektromobilmi.

Rokovania prebiehali medzi zástupcami americkej automobilky a agentúry SARIO. „Pokiaľ nemáme hociktorý projekt ukončený, nemôžeme poskytovať žiadne bližšie informácie,“ povedal pre HNonline hovorca agentúry SARIO Richard Dírer.


Šéf automobilky Tesla Elon Musk. Snímka: Reuters

Tesla má už dlhodobo záujem vybudovať závod v Európe a jednou z možností je aj Slovensko. „Nemôžeme sa však radiť medzi favoritov. Je ťažké v tejto chvíli odhadnúť, kto má aké šance. Ide totiž o dlhodobý projekt a podľa mňa ani samotné ministerstvo nevie presne povedať, akým smerom sa budú rokovania s Teslou uberať. V porovnaní s Českom prípadne Poľskom bude záležať, akú úlohu zohrá štát, o aké stimuly pôjde a veľa ďalších podmienok, ktoré budú musieť byť splnené,“ hovorí pre HNonline šéf Podnikateľskej aliancie Slovenska Robert Kičina.

O tom, že v hre o závod Tesly je aj Slovensko, sa hovorí už od začiatku roka, doteraz však infomácie nikto oficiálne nepotvrdil.

Správu budeme aktualizovať.

Súvisiace články