03.12.2013, 23:59

Štát odklepol čudný biznis s eurofondami

Začiatkom roka si štyria regionálni manažéri poradenskej spoločnosti Premier Consulting založili občianske združenia.

Štát odklepol čudný biznis s eurofondami

Dozvedeli sa totiž, že môžu od Pôdohospodárskej platobnej agentúry získať až 320-tisíc eur na projekty podpory vidieckeho cestovného ruchu. Napísali si preto projekty a požiadali Premier Consulting, aby im vysúťažil dodávateľov služieb. Projekty, ktoré nie sú vytendrované, totiž o dotácie nemôžu žiadať. V súťaži s netradičnými podmienkami vyhrali novozaložené spoločnosti právneho zástupcu Premier Consulting Marcela Moravčíka. Tie vznikli špeciálne s týmto cieľom. Pôdohospodárska agentúra v tomto prepletenci nevidela žiadny problém. Minulý týždeň všetky štyri projekty za 320-tisíc eur schválila.

 

 

Po tom, čo sa o prípad začali zaujímať HN a Transparency International, občianske združenia od týchto projektov včera odstúpili. „Vzhľadom na negatívnu medializáciu nami pripravovaných projektov sme sa dnes rozhodli odstúpiť od zmluvy s vysúťaženým dodávateľom. Realizáciu týchto projektov odkladáme na ďalšie potenciálne výzvy tak, aby neexistoval dôvod na spochybnenie procesov súvisiacich s ich prípravou a realizáciou,“ odpísali nám postupne štatutári všetkých štyroch občianskych združení.

 

Agrorezort si umyl ruky

Ministerstvo pôdohospodárstva, ktoré ria

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.