03.07.2014, 00:00

Reverzný tok plynu sa môže spustiť. Definitívne

Energetika. Prepravná spoločnosť Eustream vyhodnotila open season ako úspešnú.

Spusteniu plynu na Ukrajinu už nič nebráni v ceste. Jeden z kľúčových bodov na spustenie spätného toku plynu na Ukrajinu dopadol úspešne. Zisťovanie záujmu o prepravu plynu do Kyjeva, takzvaná open season, dopadlo pre našu prepravnú spoločnosť Eustream úspešne. V praxi to znamená, že reverzný tok plynu na Ukrajinu sa oplatí a môže sa definitívne spustiť. „Eustream vyhodnotil open season ako úspešnú. Výsledky potvrdili záujem trhu o využitie prepravnej kapacity plynovodu Vojany – Užhorod smerom na Ukrajinu,“ potvrdil hovorca spoločnosti Eustream Vahram Chuguryan.

Viac ako 5 záujemcov

Do celej procedúry, ktorá trvala vyše mesiaca, sa podľa prepravcu prihlásilo viac ako päť záujemcov. Medzi najvážnejších kandidátov mal patriť nemecký plynárenský koncern RWE. Ten sa však do uzávierky HN nevyjadril. O aké konkrétne firmy ide, spoločnosť nespresnila. Ako povedal Chuguryan, dôvodom je fakt, že ide o dôvernú informáciu. Rovnako firma nespresnila ani to, s ktorými firmami zmluvu nakoniec podpí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.