06.10.2014, 19:15

Megaprojekt Penty a rubeľ na kolenách. Toto sú top udalosti pondelka

Pozrite si prehľad udalostí, ktoré by vám dnes nemali ujsť.

Penta ukázala megaprojekt v Bratislave. Otvorí ho o mesiac

Bory Mall, nové nákupno-zábavné centrum v Bratislave, otvorí svoje brány pre širokú verejnosť 13. novembra. Informoval o tom v pondelok na tlačovej konferencii riaditeľ Bory Mall Milan Klégr. Ako ďalej uviedol, celková investícia spojená s prípravou územia a výstavbou predstavuje viac ako 150 mil. eur. Investorom projektu je spoločnosť Penta.

 

 


Bianchiho Formula narazila do žeriavu, ktorý odstraňoval monopost jeho kolegu

Stav vážne zraneného pilota F1 Julesa Bianchiho sa v noci na pondelok zhoršil. Znovu sa mu spustilo krvácanie do mozgu a hoci zatiaľ neprekonal druhú operáciu, nedýcha už sám a bez pomoci, ako to bolo v nedeľu po prvej operácii.

Nie je to však oficiálna správa, pretože japonskí lekári i vedenie Medzinárodnej automobilovej federácie FIA zatiaľ neposkytli verejnosti žiadnu informáciu. A to napriek sľubu, ktorý v nedeľu dali.

Medzitým sa na internete začalo šíriť video, ktoré zachytáva tragickú nehodu. Monopost Bianchiho celou dĺžkou prešiel popod traktor odťahujúci monopost havarovaného Adriana Sutila až ho celý nadvihol. Upozorňujeme však, že nie je vhodné pre slabšie povahy.


Dolár za štyridsať rubľov. Ruská mena je historicky najlacnejšia

Ruský rubeľ v pondelok ráno klesol na nové historické minimum voči doláru. Ruská centrálna banka v pondelok oznámila, že posunula svoje želané obchodovacie pásmo pre rubeľ voči menovému košu o 10 kopejok. Znamená to, že oproti jednotke menového koša zloženej z dolára a eura chce udržať kurz v pásme 35,50 až 44,40 rubľa.


Koniec naftárskej ságy: Seriál Dallas zrušili

Dallas nezopakuje úspech svojho predchodcu z 80. rokov. Nová verzia seriálu o naftárskej rodine a jej intrigách končí po troch sériách. Oznámila to stanica TNT v tlačovej správe. Poďakovala sa tvorcom, hercom a ľuďom z Dallasu, kde sa seriál natáčal.

Súvisiace články